Rentti sopimushuoltajat

Rentillä on kattava huoltoverkosto, joka huoltaa ja korjaa kaikkia edustamiamme konemerkkejä. Voit ottaa yhteyttä lähimpään sopimushuoltajaan missä tilanteessa tahansa ja saat nopeasti ammattitaitoista ja osaavaa apua tarpeen vaatiessa myös työmaalle. Saat myös varaosia näiden huoltoliikkeiden kautta.

Heinola

PI-Kone Oy Petteri Ikonen petteri.ikonen@saunalahti.fi pi-kone.websites.fi Aapelinkuja 1, 18200 Heinola

050 348 3769

Honkajoki

Konevuokraamo Rentti Teemu Hietaoja teemu.hietaoja@rentti.com www.rentti.com Kankaanpääntie 554, 38920, Vatajankoski

050 410 1230

Hämeenlinna

Hämeen Traktorihuolto Oy Harri Klapuri huolto@hameen-traktorihuolto.fi hameen-traktorihuolto.fi Pikku-Parolantie 5, 13130, Hämeenlinna

0400 311 478

Janakkala (SEULAT)

Konepaja Jalo Oy Matti Jalo matti.jalo@pp.inet.fi Monikkalantie 236, 14230 Janakkala

0400 516 363

Joensuu

Pule Korjauspalvelu Ky Risto Puumalainen risto.puumalainen@pule.fi www.pule.fi Wahlforssinkatu 8, 80100 Joensuu

0400 173 244

Joutsa

Protek-service Arto Hämäläinen protek@protek.fi www.protek.fi Leppäojantie 225, 19650 Joutsa

040 191 7145

Jyväskylä

KS Huoltopalvelu Oy Tomi Nyberg tomi.nyberg@kshuoltopalvelu.fi www.kshuoltopalvelu.fi Kankitie 5B, 40320 Jyväskylä

0400 918 542

Kajaani

Konehuolto Oikarinen Oy Pasi Saarelainen varaosat@khooy.fi www.khooy.fi Takojankatu 16, 87400 Kajaani

0500 385 764

Kangasala

Rautajärven Konehuolto Oy Henri Raivonen henri.raivonen@rjkone.fi www.rjkone.fi Lentolantie 13 A, 36220 Kangasala

044 310 0408

Kempele

Hakacenter Oy Janne Manninen korjaamo@hakacenter.fi www.hakacenter.fi Hakatie 17, 90440 Kempele

040 8223876

Kiiminki

JK Raskaskonehuolto Oy Jukka Konttila jukka.konttila@gmail.com Kerkkätie 3, 90900 Kiiminki

0400 499 107

Kokkola

Konehuolto Mikael Sabel Oy Mikael Sabel huolto@live.fi Jänismaantie 7, 67800 Kokkola

0400 564 981

Kuopio

Konehuolto Oikarinen Oy Pasi Saarelainen huolto@khooy.fi www.khooy.fi Kylmämäentie 10, 70800 Kuopio

0500 385 764

Kuopio

Konehuolto K. Ronkainen Oy Kari Ronkainen kone.huolto@dnainternet.net Ampumaradantie 25, 70870 Hiltulanlahti

0400 576 360

Lammi

JT-Konetekniikka (myös varustelut) Janne Tuominen janne@jtkonetekniikka.com Lammintaustantie 32, 16900 Lammi

040 484 3379

Lappeenranta

Lappeenrannan Työkonehuolto Oy Tomi Mikonsaari huolto@koneetkuntoon.fi koneetkuntoon.fi Lentokentäntie73, 53600 Lappeenranta

0400 660 542

Lappeenranta

Huolto-Särkkä Oy Matti Särkkä matti.sarkka@elisanet.fi www.huoltosarkka.fi Alaniitynkatu 11, 53550 Lappeenranta

0400 347 906

Lieto

Turunmaan Työkonehuolto Oy Joni Ilmonen joni@tyokonehuolto.fi www.tyokonehuolto.fi Tuulissuontie 25, 21420 Lieto

044 057 8101

Lieto

Tekmep Oy Pauli Nurmi pauli.nurmi@tekmep.fi tekmep.fi Tuulissuontie 8, 21420 Lieto

0500 122 569

Maarianhamina

Sigges Verkstad Sam Ekblom sigges@aland.net www.sigges.ax Skogshyddsvägen 10, 22100 Mariehamn

018 222 54

Pori

FA-Työkonehuolto Oy Jari Rantanen jari.rantanen@fa-tyokonehuolto.fi www.fa-tyokonehuolto.fi Itäkeskuksenkaari 9, 28130, Pori

050 516 8989

Pori

Rannikon Raskas Oy Juha Vuori juha@raskas.fi raskas.fi Mehiläishaukantie 1, 28220 Pori

050 60905

Riihimäki

T:mi Marko Karlstedt Marko Karlstedt marko.k@saunalahti.fi Kenkiäntie 204, 11710 Riihimäki

050 350 6288

Rovaniemi

Konehuolto Pasi Törmänen Oy Pasi Törmänen pasi.tormanen@gmail.com Louhikkotie 9A1, 96500 Rovaniemi

0400 570 931

Sastamala

Kii-Kone Oy Tuomas Lähdekorpi tuomas.lahdekorpi82@gmail.com www.kii-kone.fi Tunkelontie 2, 38360 Sastamala

0400 010 594

Seinäjoki

RKH Lauhaluoma Oy Jukka Lauhaluoma j.lauhaluoma@gmail.com www.rkhlauhaluoma.fi Volttitie 3, 60510 Hyllykallio

0400 167 080

Seinäjoki

Konehuolto Timo Marttila Ay Timo Marttila timo@konehuoltomarttila.fi www.konehuoltomarttila.fi Yrittäjäntie 3, 60100 Seinäjoki

0400 264 640

Seinäjoki (TRAKTORIT)

E-P:n Kone ja Tarvike Ky Toni Mustasilta huolto@konejakonetarvike.net www.konejatarvike.net Rullatie 4, 60100 Seinäjoki

040 687 4563

Sipoo

Konehuolto J. Eklund Maskinservice Jan Eklund jan.eklund@konehuolto.fi Kuninkaantie 167, 04130 Sipoo

0400 219 497

Tampere

Rautajärven Konehuolto Oy Henri Raivonen info@rjkone.fi www.rjkone.fi Erkkilänkatu 11A, 33100 Tampere

044 310 0408

Tuusniemi

Konehuolto Hirvonen Oy Antero Hirvonen konehuoltohirvonen@luukku.com konehuoltohirvonen.fi Joensuuntie 286, 71200 Tuusniemi

050 502 3420

Tuusula

Rautajärven Konehuolto Oy Henri Raivonen henri.raivonen@rjkone.fi www.rjkone.fi Högbergintie 3, 04360 Tuusula

044 310 0408

Urjala (SEULAT)

Asennuspalvelu M. Rekola Matti Rekola matti-rekola@fastmail.com Sudenpolku 10, 31700 Urjala

040 514 9662

Vantaa

Vantaan Työkonehuolto Oy Timo Haapala timo.haapala@vantaantyokonehuolto.fi www.vantaantyokonehuolto.fi Kiitoradantie 3, 01530 Vantaa

0400 423 534

VIHTI

Villiosa Oy Hannu Alander hannu.alander@villiosa.fi Ukintie 9, 03250 Ojakkala

044 236 5953

Virrat

R-Asennus Oy Risto Rantanen r.asennus@phpoint.fi r-asennus.fi Myllykuja 3, 34800 Virrat

0400 243 633